Ursus 2024

• jarní běh – 5. – 7.4.2024 (Hostinné)
  • letní běh – 9. – 18.8.2024 (Lišky u Bechyně)
  • podzimní běh – 27. – 29.9.2024 (Roztoky)

Pro koho je kurz určen

• Kurz je určen pro člen(k)y Junáka narozené před 27. 9. 2006 se složenou čekatelskou zkouškou, kteří by rádi získali vůdcovskou kvalifikaci. Čekatelskou zkoušku nemusí mít složenou členové starší 21 let, z jejichž dosavadního působení lze předpokládat naplnění čekatelských kompetencí (viz tady).
  • Budeme přijímat 26 účastníků / účastnic.
  • Zaměřujeme se na vedení světlušek, vlčat, skautek a skautů, ale jiné zaměření účastníka není pro přihlášení limitujícím faktorem.
  • Přihlášení může být omezeno pro více než 3 účastníky / účastnice z jednoho střediska nebo z hlediska vyváženosti pohlaví.
  • Nemusíš se u nás bát neustálého sezení na sáhodlouhých přednáškách. Nabízíme různorodé formy předávání vědomostí i zkušeností, které však vyžadují aktivní přístup účastníků.
  • POZOR! Kurz je koncipován tak, aby účastníci splnili požadavky k VZ na konci letního běhu. Upozorňujeme proto, že velká část samostatné práce se bude odehrávat mezi jarní a letní částí kurzu (kde např. probíhají maturity). Prosíme proto, abys zvážil své časové možnosti.

Podmínky absolvence

Podmínkou absolvence kurzu je dle Řádu pro vzdělávání činovnic a činovníků (odst. 240) aktivní účast na všech částech kurzu.

Zisk kvalifikace zdravotníka zotavovacích akcí není podmínkou pro přihlášení se na kurz, ale až pro úspěšné dokončení vůdcovské zkoušky.

Cena kurzu

Cena kurzu bude 4 500 Kč. Účastnický poplatek je nevratný; v případě nemoci se řeší individuálně.

Přihlašování

Přihlašování na ročník 2024 bylo ukončeno.